Kalite Kontrol

Baskı Öncesi


Basılan her etikette, üretime girmeden önce spektrofotometre ile renk kontrolü yapılmaktadır. Bu sayede renk farklılığı her zaman Δ5'in altında kalmaktadır. Δ5 fark, insan gözünün ayırt edebilme sınırıdır ve baskı sektöründe Δ5'e kadar olan farklar kabul edilebilir sayılmaktadır. Ayrıca her etiket için hazırlanan onaylı renk kartonuna uyulmaktadır. İlk basılan işlerde ise dijital kromolin ile müşterilerimize basacağımız etiketin numunesini gösterebilmekteyiz.


Baskı Sırasında


Üretim esnasında yapılan kontroller arasında kalite kontrol elemanlarının ve vardiya amirlerinin baskı sırasında aldıkları numuneleri onaylı etiket ile karşılaştırmaları vardır. Her üretimde periyodik olarak numune alınmakta ve baskının sorunsuz gittiği kontrol edilmektedir. Ayrıca baskı sırasında %100 kamera kontrollü makinamız sayesinde etiketlerde oluşan en ufak baskı sorunları dahil gözlemlenebilmektedir.


Baskıdan Sonra


Etiketlerin üretimi tamamlandıktan sonra müşterilerimize göndermeden önce %100 kameralı kontrol makinalarından tekrardan geçirilerek, bozuk etiketler düzgün olanları ile değiştiriliyor. Bu makinalarda en ufak hatalar dahil gözlemlenerek, kalite kontrol elemanları tarafından inceleniyor. Bu sayede müşterilerimize limitlerin üzerinde hatalı etiketler kesinlikle gitmiyor. En son kontrol olarak da kalite kontrol çalışanlarımız tarafından sevkiyattan önce rastgele seçilen rulolardan numuneler alınarak onaylı etiket numunesi ile karşılaştırılması yapılmaktadır.